Skuteczne terapie

Efektowne leczenie

Integracja sensoryczna, znana w skrócie jako SI, to termin, który najprościej mówiąc określa właściwe odbieranie emocji przez receptory nerwowe. Ma ona niewyobrażalnie istotne znaczenie w prawidłowym rozwoju człowieka nie tylko i wyłącznie od pierwszych dni życia, ale też już w życiu płodowym. Zazwyczaj trwa do mniej więcej 7 roku życia dziecka, a wszelkie zaburzenia, które powstają mogą zaważyć na następnym życiu i rozwoju.

Do elementów, które zaliczane są do integracji sensorycznej zalicza się między innymi rozwój mowy, ruchów, współdziałanie zmysłów jak też ich rozwijanie w prawidłowy sposób. Na pewnych etapach życia dzieci bowiem powinny przejawiać określone zachowania, jak na przykład wkładanie rączek do buzi, które jest objawem rozwoju poznawczego jak również rozwoju motoryki dziecka.

Rodzice, zaniepokojeni tym, iż ich dziecko nie rozwija się tak bardzo szybko jak rówieśnicy w ogromnej liczbie przypadków poszukują pomocy u fachowców. Obecnie niesłychanie często prowadzone są terapie integracji sensorycznej, na których wspomaga się prawidłowy rozwój dzieci, z naciskiem na te elementy, które u danego dziecka są problematyczne. W znaczącej liczbie przypadków lekarzem, który kieruje na taką terapię, dostrzegając jej potrzebę jest neurologopeda. Należy pamiętać natomiast, iż takie zajęcia muszą być prowadzone przez specjalistów, osoby posiadające odpowiednie szkolenia, wykształcenie i doświadczenie w tej kwestii. Wyłącznie wtedy bowiem jest gwarancja osiągnięcia postępów i zminimalizowania problemów. Na taką terapię aktualnie uczęszcza bardzo sporo dzieci, u których stwierdzono autyzm, daje ona bowiem u nich nieprawdopodobnie bardzo dobre efekty.

Źródło: neurologopeda lodz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s