Leczenie psa

Psie dolegliwości

Każdemu właścicielowi psiaka zależy na komforcie i zdrowiu swojego podopiecznego. Na nieszczęście, we współczesnym świecie, na pieska czyhają przeróżnego rodzaju zagrożenia. Mowa tu w szczególności o odłamkach szkła, metalu czy ostrych, plastikowych elementach zalegających w bardzo wielu sytuacjach na chodnikach, jezdniach, a wręcz trawnikach.

Nic więc dziwnego, że zranienie u psa może się więc od czasu do czasu zdarzyć dosłownie najbardziej czujnemu właścicielowi czworonoga. Warto więc mieć świadomość tego, jak leczyć rany u psa.

W przypadku niegroźnych, płytkich ranek, zadrapań czy otarć nie będzie potrzebna fachowa pomoc. Takie psie zranienia można śmiało opatrzyć w domowych warunkach. Będziemy jednak w tym celu potrzebować bezpiecznych i skutecznych preparatów do odkażania ran, przeznaczonych dla zwierząt. Odpowiednie lekarstwa , a oprócz tego preparaty kupimy w dobrych sklepach zoologicznych, przez internet lub wprost u weterynarza. Na przykład, uszkodzona opuszka u psa, to dość powszechna, a a przy tym uciążliwa dolegliwość. Miejsce uszkodzenia na opuszce trzeba delikatnie zdezynfekować, a następnie opatrzyć powszechnym bandażem lub specjalnym opatrunkiem, przeznaczonym dla czworonogów. Jeśli mamy podejrzenia, że w ranę wdało się zakażenie, to jak najszybciej należy udać się z pupilem do zaufanego lekarza weterynarii.

Doświadczony weterynarz opatrzy ranę, , a oprócz tego w razie potrzeby przepisze potrzebne lekarstwa przeciwzapalne czy też antybiotyki. Warto pamiętać, że nieprosto gojące się rany u psa wymagają wiele cierpliwości i ciepła ze strony opiekuna zwierzęcia.

Więcej informacji na stronie: modzele i odleżyny u psa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s