Remont domu

Remontowanie i budowanie

Prawie każdy, nawet najsolidniej zbudowany dom z w pewnych przypadkach traci swój elegancki wygląd. Utracony blask można mu na szczęście przywrócić stosunkowo niskim kosztem, przeprowadzając remont elewacji zewnętrznej.

Po latach użytkowaniu wymaga ona przynajmniej odświeżenia, które na nieszczęście niekiedy przeradza się w kapitalny remont, a w domach starszych niż 10 lat, warto również analizować ich ocieplenie. Takie domy są najczęściej zbudowane z cegły całkowitej, która nie zapewnia stosownego poziomu izolacji cieplnej. Powodów, dla których decydujemy się na remont elewacji, może być w rzeczywistości sporo i zależą one od czynników zewnętrznych, na jakie jest narażony budynek w trakcie codziennej eksploatacji. Najczęściej powodem rozpoczęcia prac są odpadające i przez to nieestetyczne tynki, zagrażające dosłownie bezpieczeństwu mieszkańców. Inna w dużej liczbie przypadków spotykana przyczyna to zawilgocenie ścian, zazwyczaj spowodowane przez uszkodzoną obróbkę blacharską albo nieszczelne rynny.

żeby z ogromnym skutkiem pozbyć się tego problemu, wystarczy wyłącznie osuszyć ścianę, położyć nowe tynki i pomalować na wybrany kolor. Kiedy jednak zauważymy na budynku narastające glony albo pleść, to remont elewacji nie będzie już taką najprostszą sprawą. Konieczne będzie użycie odpowiednich preparatów przeciwgrzybicznych , a ponadto położenie tynków mineralnych albo silikatowych, o ogromnej odporności na działanie szkodliwych drobnoustrojów. Remont elewacji to ze stuprocentową pewnością skomplikowane zadanie i jeżeli nie mamy właściwych umiejętności, to wykonanie wszystkich prac dużo lepiej jest powierzyć wyspecjalizowanej firmie.

Zobacz więcej: malowanie dachów Krosno.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s