Sprawna klimatyzacja

Nabijanie klimatyzacji

Klimatyzacja to wynalazek, który zasługuję na miano hitu! Wystarczy wyobrazić sobie daleką eskapadę albo długie godziny w pracy, dodać do tego upalne lato i mamy wynik: zmęczenie, frustracja, nerwowość, dyskomfort. Tymczasem klimatyzacja łagodzi wszystkie te niedostatki, ale trzeba pamiętać, że aby spełniała ona swą rolę, konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji.

Krąży bowiem sporo stereotypów na zagadnienie szkodliwości tego wynalazku dla ludzkich dróg oddechowych. Jedni mówią, że powoduje alergię, inni przypisują jej szkodliwy wpływ na zatoki i głowę, a jeszcze inni posądzają o wywoływanie chorób gardła. Tymczasem winne tych dolegliwości jest ludzkie niedbalstwo albo zapominalstwo. Wystarczy bowiem, że raz w roku zlecimy odgrzybianie klimatyzacji, a kwestie z kichaniem, kaszleniem, bólem gardła czy głowy odejdą w niepamięć!

Wiadomo bowiem że instalacja klimatyzacyjna, gdzie na zmian panuje chłód lub ciepło, gdzie nie brakuje wilgoci, gdzie występuje ciągła cyrkulacja powietrza, to wymarzone warunki do rozwoju grzybów. Są one wszędzie wokół nas i w niedużych ilościach nikomu nie zaszkodzą, niemniej jednak jeżeli już pozwolimy, by się rozmnożyły i krążyły w klimatyzowanych pomieszczeniach po każdym włączeniu urządzenia, mogą de fakto okazać się kłopotliwe. Dużo lepiej więc potraktować odgrzybianie klimatyzacji jako cykliczny obowiązek, bo dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zapachu i zbędnych dolegliwości, a każda eskapadę czy każdy dzień w pracy będą sprawiały radość i radość!

Źródło: naprawa sprężarek klimatyzacji Łódź.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s