Rekrutacje na stanowiska pracy

Szukanie pracowników

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. To, co na pozór może się wydawać proste, wcale takie nie jest i zakładając firmę, w krótkim czasie można się o tym przekonać. Pierwsze schody pojawiają się już w momencie rejestracji działalności.

Papiery, które należy wypełnić, przyprawiają o spory zawrót głowy. Właściwie każdy, kto chociaż raz załatwiał którekolwiek sprawy w urzędzie, wie, że powinno się wykazać się ogromną cierpliwością, ażeby przez to przejść. Po dopełnieniu wszelkich formalności można się śmiało nazywać posiadaczem firmy. W końcu tak dumnie to brzmi. Wkrótce natomiast zdarzą się sytuacje, w których wolałoby się nie być szefem. Pierwsze podatki, ubezpieczenia to tylko kropla w morzu kosztów. Pół biedy, o ile firma świetnie prosperuje, gorzej, gdy pieniądze kapią jak krew z nosa. Są to na nieszczęście gorzkie uroki własnej działalności. Należy natomiast skupić się na pozytywach.

W pewnym momencie bowiem nadchodzi czas, w którym można sobie pozwolić na zatrudnienie do pomocy dodatkowej osoby. I właśnie wówczas nasuwa się zwyczajne pytanie, mianowicie, jak wyszukać pracownika? Jeśli teoria wygląda pięknie, to praktyka nie przedstawia się w tak kolorowych kolorach. Niby jest bezrobocie, niemniej jednak o chętnych do pracy trudno. W tak zaistniałej okoliczności odpowiednim rozstrzygnięciem jest umieszczenie ogłoszeń w prasie regionalnej, a również na wortalach społecznościowych. Gdy oddzieli się ziarno od plew, to jest realna szansa na znalezienie stosownej osoby na dane stanowisko. No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Więcej: poszukiwanie pracowników.

Reklamy
Zamieszczone w Inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s