Agencja pracy

Jak znaleźć pracownika?

W jaki sposób firmy poszukują pracowników? Najczęściej w tym celu wykorzystują ogłoszenia, które publikuje się na przeróżnego rodzaju stronach ogłoszeniowych. W większości przypadków ogłoszenia takie umieszczane są również w urzędach pracy.

Niekiedy poszukiwanie pracowników zlecane jest osobom, które w danej firmie już pracują. Takie sytuacje zdarzają się wówczas, kiedy sytuacja jest nagła. Ludzie, którzy w danej firmie pracują w ogromnej liczbie przypadków polecają osoby, które na danym stanowisku pracy mógłby się odnaleźć. Jednakże sytuacje takie najczęściej dotyczą stanowisk produkcyjnych, wtedy, kiedy nawał zaplanowanej produkcji jest bardzo duży.

Kiedy wyszukuje się pracowników przez ogłoszenia, to redaguje się ja tak, by jak najlepiej ograniczyć przypływ ofert osób, które do danej pracy nie nadają się kompletnie. Dlatego też sporo firm decyduje się na to, aby rekrutacja pracowników Łódź odbywała się za pośrednictwem agencji pracy. Na jej barki wtedy spada zredagowanie ogłoszenia i przyjmowanie aplikacji. W tak zaistniałych okolicznościach i agencja pracy para się ich selekcjonowaniem. Na rozmowy do firm trafia tylko nieliczna część osób, które na dane ogłoszenie aplikowały. Kategorycznie ogranicza to obowiązki danej firmy w procesie rekrutacyjnym.

Osoby, które prowadzą agencje pośrednictwa pracy mają doświadczenie w tym, jak znaleźć pracownika. W znaczącej liczbie przypadków nawet to one przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, jeżeli już takie jest życzenie zleceniodawcy. W wielu jednakże przypadkach zostawiają sobie one sposobność samodzielnego zadecydowania, kto na dane stanowisko zostanie przyjęty.

Sprawdź tutaj: agencja rekrutacyjna.

Reklamy
Zamieszczone w Inne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s