Ubieranie niemowlaka

Odzież dla noworodków

Pranie ubranek dziecięcych to bardzo ważny detal procesu ich użytkowania. Najważniejsze jest, by prac ubranka w bardzo wielu sytuacjach, żeby zabijać w nich bakterie, a równocześnie proces prania realizować w delikatnych środkach, które nie będą zostawały na ubraniach i nie będą podrażniały skóry dziecka.

Body niemowlęce i wszystkie inne szczegóły garderoby powinny być prane w możliwie gorącej wodzie. Niektóre matki ustawiają wręcz najwyższą temperaturę.

Z tym jednak należy być ostrożnym, bo wszak wiadomo, że dziecko musi mieć jakiś kontakt z bakteriami, bo gdy go nie powinno mieć, to nie wytworzy systemu naturalnej odporności na te bakterie. Śpioszki dla niemowląt powinny być także szczegółowo płukane, najbardziej w kilku wodach. Normalny system płukania pralki może nie wystarczyć. świetnie jest ustawiać w każdej chwili podwójne płukanie. Powracając jednak do prania, to na prawdę dobrym pomysłem może się wydawać, ażeby kaftanik niemowlęcy był prany w orzechach piorących.

Są one w stanie bardzo szczegółowo dopierać, a równocześnie nie zostawiają na ubraniach środków chemicznych, które mogłyby być przyczyną jakiejś alergii. W każdym momencie podczas prania należy sobie zdawać sprawę z tego, że środki piorące nigdy nie wypłukują się tak w całości z ubrań. Coś w każdym momencie zostaje i wówczas trzeba się zdecydować na to, ażeby przypatrzeć się takiemu składnikowi i stwierdzić, czy na 100 procent nie chcemy go wymienić na jakiś inny, który będzie po prostu delikatniejszy dla skóry naszego dziecka. Mała zmiana w znaczącej liczbie przypadków daje duży efekt. Tak samo jak zmiana środka do płukania.

Źródło informacji: pajacyki dla niemowląt.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s